Pożyczka – strata czy inwestycja?

W powszechnej opinii panuje pogląd, że pożyczki zawsze są jedynie stratą, nigdy zyskiem czy inwestycją na przyszłość. Być może jest tak faktycznie w przypadku klientów indywidualnych, jednak w przypadku firm nie może być mowy o żadnych stratach czy marnotrawstwie, a jedynie o zyskach na przyszłość. Na rynku pożyczkowym możemy dzisiaj na szczęście dla nas znaleźć bardzo ciekawe propozycje pożyczek dla firm, które z pewnością w niedługim czasie zdominują rynek finansowy.

Pożyczka firmowa – czy warto się nią interesować?

W Polsce przyjęło się, że jedynymi formami finansowania dla firm są kredyty oraz leasingi udzielane przez banki, po przejściu przez zwykle bardzo długi oraz skomplikowany proces akceptacyjny. W praktyce jednak są dzisiaj znacznie prostsze rozwiązania, które w dodatku nie wymagają posiadania dobrej historii kredytowej. Mowa tu właśnie o pożyczkach. Taka forma finansowania dodatkowo nie dyskwalifikuje żadnego przedsiębiorcy, ponieważ dotyczy zarówno doświadczonych przedsiębiorców, jak i dopiero startujących ze swoją działalnością, którzy w banku w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu czy wzięcia leasingu nie mieliby na jego otrzymanie żadnych szans.

Jeszcze więcej zalet

Niektórym może się wydawać, że pożyczki dla firm są bardzo drogą formą pożyczania pieniędzy, jednak nie jest to prawdą. Pożyczki ze spłatą w ciągu 4 miesięcy mają bardzo atrakcyjne i niskie raty, a ich spłata ustalana jest indywidualnie, pozostawiając spory margines na elastyczność w jej spłacie. Oprocentowanie, jakie proponuje Aasa swoim klientom, jest stałe, a w skali roku wynosi ono jedynie 10% pożyczonej sumy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *